fbpx

How to choose a proper mattress

Czy szukamy materaca tylko dla siebie, czy też ma to być materac dla pary?

Spędzamy w łóżku blisko 1/3 swojego życia. Jedni dłużej, inni krócej. Zależy to od naszego trybu życia, wieku, tego w jakim momencie życiowym akurat się znajdujemy. W ciągu dnia pracujemy lub oddajemy się naszym pasjom. Spędzamy czas z rodziną, z bliskimi nam ludźmi lub zmagamy się z różnymi wyzwaniami samodzielnie.

Ale wieczorem – wieczorem poszukujemy odpoczynku i ukojenia. Niezależnie, czy czeka nas tylko kilka godzin snu, czy też możemy pospać do późna, liczymy na komfort, wygodę, słodki i relaksujący sen. A jeśli nawet nie od razu zaśniemy, jeśli najpierw poniosą nas zmysły i zapomnimy się w uniesieniach… wtedy równie ważny jest nasz komfort i wygoda. Czy nie tak? Bez skrzypienia, bez gniecenia, bez drętwienia i męczenia się w łóżku, zamiast odpoczynku. Za to przytulnie, wygodnie, zdrowo i zmysłowo dokładnie tak, jak powinno być nam w łóżku.

jak wybrac materac

Czy jesteśmy alegrikami?

Jeśli tak, warto zwrócić uwagę na to, z czego zbudowany jest materac. Jeśli jesteśmy uczuleni na kokos, końskie włosie czy np. aloes nie wybierajmy materaca zawierającego takie właśnie składniki. W razie konieczności każdy z materacy mogą Państwo zamówić także w antyalergicznym pokrowcu z włókna poliestrowego.

Dodatkowo pokrycie każdego z materacy SenActive wykończone jest w systemie obróbki Purista, co zapewnia antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości wszystkich naszych pokrowców oraz zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

choose mattres 2

Jak twardy materac jest, dla mnie najwygodniejszy?

W zależności od naszej wagi i sylwetki różnie odczuwamy twardość materaca. Odpowiednią do naszych potrzeb twardością materaca będzie taka, przy której nie będziemy się w niego nadmiernie zapadali a jednocześnie spali wygodnie. Dlatego musi być ona dobierana indywidualnie. Dla Państwa wygody oraz możliwości lepszego dopasowania do potrzeb, każda ze stron materaca ma inną twardość. Jeżeli wbrew Państwa oczekiwaniom jedna ze stron okaże się zbyt twarda, druga będzie bardziej miękka i komfortowa.

Gorąco zapraszamy do osobistego przetestowania materacy SenActive w sklepie. Czujcie się Państwo swobodnie prosząc sprzedawcę o możliwość położenia się na materacu, aby sprawdzić go w takiej pozycji, jak podczas snu. Pamiętajmy, że właściwie testujemy materac, gdy na nim leżymy a nie siedzimy.

choose mattres 3

Czy śpimy raczej na brzuchu i plecach czy też na boku?

Gdy śpimy na wznak lub na brzuchu, ciężar naszego ciała rozkłada się równomiernie na cały materac. Spokojnie możemy wybrać wtedy materac 1 strefowy, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli jednak śpimy częściej na boku nasz nacisk na materac jest różny i dlatego warto szczególnie zadbać o właściwe wsparcie dla każdej części naszego ciała.

Materace 7-strefowe zapewniają nam lepsze dopasowanie do naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od upodobań co do pozycji podczas snu uznaje się za najlepszą dla anatomicznej budowy człowieka.

choose mattres 4

Co zrobić, gdy kupiony materac okazał się zbyt miękki lub zbyt twardy?

W naszej ofercie znajdą Państwo także materace nawierzchniowe, które pozwalają dodatkowo utwardzić lub zmiękczyć powierzchnie materacy.

W ten sposób mogą Państwo w prosty sposób w dowolnym momencie dopasować go do swoich potrzeb.

choose mattres 5

Czy mam odpowiedni stelaż?

Pamiętajcie Państwo, że decydując się na zakup materaca jednocześnie powinniście pamiętać o doborze odpowiedniego stelaża, który nie tylko znacznie wpływa na trwałość materaca ale również podnosi komfort snu. Na przykład dzięki zastosowaniu ruchomych stelaży SenActive możecie Państwo podnosić podnóżek czy podgłówek materaca samodzielnie dopasowując jego pochylenie do swoich upodobań.

choose mattres 6

Latest posts from our blog

View all
28 December 2022

Mattress for a driver

A good mattress is essential for a person who drives a lot by car for several reasons. First and foremost, a good mattress can help prevent back and neck pain, which are common issues for…

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Rozumiem