fbpx

Jak wybrać odpowiedni dla siebie materac

Jak dobrać materac ? Na co zwrócić uwagę?

Dla organizmu człowieka bardzo ważna jest regeneracja i odpoczynek. Jednak aby cel ten został osiągnięty łóżko, a przede wszystkim znajdujący się na nim materac muszą być wygodne. Sen zajmuje człowiekowi około ⅓ życia, dlatego warto zadbać, aby był to czas faktycznego odpoczynku, regeneracji i relaksu. Podczas snu organizm odpoczywa, a mięśnie rozluźniają, dlatego warto zadbać o optymalne warunki.

To czego potrzebujemy i jak dużo czasu spędzamy w łóżku zależy to od naszego trybu życia, wieku, tego w jakim momencie życiowym akurat się znajdujemy. W ciągu dnia pracujemy lub oddajemy się naszym pasjom. Spędzamy czas z rodziną, z bliskimi nam ludźmi lub zmagamy się z różnymi wyzwaniami samodzielnie. Ale wieczorem – wieczorem poszukujemy odpoczynku i ukojenia.

Niezależnie, czy czeka nas tylko kilka godzin snu, czy też możemy pospać do późna, liczymy na komfort, wygodę, słodki i relaksujący sen. A jeśli nawet nie od razu zaśniemy, jeśli najpierw poniosą nas zmysły i zapomnimy się w uniesieniach… wtedy równie ważny jest nasz komfort i wygoda. Czy nie tak? Bez skrzypienia, bez gniecenia, bez drętwienia i męczenia się w łóżku, zamiast odpoczynku. Za to przytulnie, wygodnie, zdrowo i zmysłowo dokładnie tak, jak powinno być nam w łóżku.

 

Jak dobrać materac idealny dla siebie?

jak dobrac materac

Czy szukamy materaca tylko dla siebie, czy szukamy materaca dla pary?

Wybór materaca zależy od wielu czynników. Możemy wybrać materace piankowe, sprężynowe, czy hybrydowe. Musimy wziąć pod uwagę twardość, wielkość oraz to z czego jest zrobiony. Tym bardziej pojawia się kłopot kiedy oboje z partnerem mamy różne preferencje co do twardości i typu.

Jak dobrać materac dla pary? W przypadku sypialni małżeńskich istnieje możliwość doboru jednego materaca lub dwóch, w zależności od potrzeb i preferencji użytkowników. W przypadku materaca dla par o różnych upodobaniach, co do twardości – można zastosować materace o różnych stopniach twardości takie jak np. materac piankowy Millenium lub Exclusive.

Wymiary będą zapewne dopasowane do osoby wyższej a także rozmiaru łóżka na którym planujemy spać.

Wybierając odpowiedni produkt należy zastanowić się nad tym, z czego ma być wykonany. Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe posiadają swoich zwolenników, jak i przeciwników, co jest kwestią dość subiektywną. Osoby cięższe najczęściej preferują materace sprężynowe. Jeśli oboje mamy różne preferencje co do typu materaca i nie możemy zdecydować się, czy preferujemy piankowe, czy sprężynowe, możemy sprawdzić materace hybrydowe Mistral z linii freshflow.

 

 

jak dobrac materac dla pary

Czy jesteśmy alegrikami?

Jak dobrać materac kiedy jesteśmy alergikami? Wybierając materac w takim wypadku koniecznie trzeba zwrócić uwagę na czynniki z tym związane. Materac może być wykonany z różnych materiałów, o czym warto pamiętać.

Jeśli jesteś alergikiem, to najlepszym wariantem będą produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry, ale także zapewniające lepszy komfort snu w aspekcie dolegliwości oddechowych. Jeśli jesteśmy uczuleni na kokos, końskie włosie czy np. aloes nie wybierajmy materaca zawierającego takie właśnie składniki. W razie konieczności każdy z materacy mogą Państwo zamówić także w antyalergicznym pokrowcu z włókna poliestrowego.

Dodatkowo pokrycie każdego z materacy Senactive wykończone jest w systemie obróbki Purista, co zapewnia antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości wszystkich naszych pokrowców oraz zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

choose mattres 2

Jak wybrać twardość materaca

Podczas snu kręgosłup musi mieć odpowiednie podparcie, dlatego bardzo ważne jest, aby dobrać materac dopasowany przede wszystkim do wzrostu i wagi osoby, która będzie z niego korzystać. Wybierając materac należy zwrócić uwagę na to, aby dopasowywał się on do naturalnych krzywizn kręgosłupa, ponieważ zapewni mu to najlepsze podparcie, wpływając na jakość i komfort snu. Najczęściej mówi się, że osoby lżejsze powinny wybrać materac miękki, a wraz ze wzrostem wagi konieczny jest zakup materaca odpowiednio twardszego, jednak nie można podejmować decyzji wyłącznie w oparciu o wagę, gdyż równie ważny jest wzrost. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę aby materac był około 20 cm dłuższy, niż wzrost osoby, która będzie na nim spała.

W zależności od naszej wagi i sylwetki różnie odczuwamy twardość materaca. Odpowiednią do naszych potrzeb twardością materaca będzie taka, przy której nie będziemy się w niego nadmiernie zapadali a jednocześnie spali wygodnie. Dlatego musi być ona dobierana indywidualnie. Dla Państwa wygody oraz możliwości lepszego dopasowania do potrzeb, każda ze stron materaca ma inną twardość. Jeżeli wbrew Państwa oczekiwaniom jedna ze stron okaże się zbyt twarda, druga będzie bardziej miękka i komfortowa.

Gorąco zapraszamy do osobistego przetestowania materacy Senactive w sklepie. Czujcie się Państwo swobodnie prosząc sprzedawcę o możliwość położenia się na materacu, aby sprawdzić go w takiej pozycji, jak podczas snu. Pamiętajmy, że właściwie testujemy materac, gdy na nim leżymy a nie siedzimy.

choose mattres 3

Czy śpimy raczej na brzuchu i plecach czy też na boku?

Mówi się, że wybierając materac koniecznie należy zastanowić się nad ulubionymi pozycjami snu. Osoby, które preferują sen na boku powinny wybrać materac, idealnie dopasowujący się do kształtu ciała. Dzięki temu ramiona czy biodra zagłębią się w materacu, a kręgosłup zyska stabilne podparcie. Sen na brzuchu czy plecach pozwala na dość równomierne rozłożenie ciężaru ciała, w związku z czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać model o nieco większej twardości. W przypadku osób, które przybierają różne pozycje podczas snu najlepszym rozwiązaniem będzie materac, który zapewni doskonały odpoczynek bez względu na pozycję.

Gdy śpimy na wznak lub na brzuchu, ciężar naszego ciała rozkłada się równomiernie na cały materac. Spokojnie możemy wybrać wtedy materac 1 strefowy, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli jednak śpimy częściej na boku nasz nacisk na materac jest różny i dlatego warto szczególnie zadbać o właściwe wsparcie dla każdej części naszego ciała.

Materace 7-strefowe zapewniają nam lepsze dopasowanie do naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od upodobań co do pozycji podczas snu uznaje się za najlepszą dla anatomicznej budowy człowieka.

choose mattres 4

Dobry materac na zdrowy kręgosłup

Wybór materaca jest jednym z czynników szczególnie ważnych dla zdrowia i komfortu. Kręgosłup, po dniu pełnym aktywności wymaga solidnej regeneracji, dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki, wybierając dostosowany do indywidualnych potrzeb materac. Osoby zmagające się z chorobami kręgosłupa czy wadami postawy powinny szczególnie dużo uwagi zwrócić na wybór odpowiednio dopasowanego produktu.

Jak dobrać materac, tak aby był odpowiedni dla mojego kręgosłupa?

Przed zakupem warto zasięgnąć porady ortopedy, który pomoże dokonać właściwego wyboru tak, aby materac nie pogłębiał już występujących wad i chorób. Na uwagę zasługuje fakt, że jeśli materac zostanie odpowiednio dopasowany, to w wielu przypadkach pozwoli na zmniejszenie występujących dolegliwości bólowych. Świetnym rozwiązaniem w kontekście twardości materaca mogą być materace, w których zastosowane zostały różne strefy twardości. Są to produkty nowoczesne, które pozwalają na jeszcze lepsze zapewnienie podparcia głowie czy kręgosłupowi. Tego typu materace projektowane są zazwyczaj dla osób o średnim wzroście.

materac na zdrowy kregoslup

Co zrobić, gdy kupiony materac okazał się zbyt miękki lub zbyt twardy?

W naszej ofercie znajdą Państwo także materace nawierzchniowe, które pozwalają dodatkowo utwardzić lub zmiękczyć powierzchnie materacy.

W ten sposób mogą Państwo w prosty sposób w dowolnym momencie dopasować go do swoich potrzeb.

choose mattres 5

Czy mam odpowiedni stelaż?

Pamiętajcie Państwo, że decydując się na zakup materaca jednocześnie powinniście pamiętać o doborze odpowiedniego stelaża, który nie tylko znacznie wpływa na trwałość materaca ale również podnosi komfort snu. Na przykład dzięki zastosowaniu ruchomych stelaży Senactive możecie Państwo podnosić podnóżek czy podgłówek materaca samodzielnie dopasowując jego pochylenie do swoich upodobań.

choose mattres 6

Materace Senactive

Produkty Senactive to gwarancja, że zakupiony materac będzie produktem najwyższej jakości. Dostępne są warianty piankowe oraz sprężynowe, w zależności od potrzeb i preferencji danego klienta. Dzięki temu, że nasze produkty dostępne są w różnych wariantach, każdy znajdzie coś dla siebie. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru materaca o odpowiedniej twardości, co jest czynnikiem szczególnie ważnym dla kręgosłupa i jakości wypoczynku.

Jeśli dalej mają Państwo problem z tym jak dobrać materac, zapraszamy do salonów, gdzie nasi kompetentni specjaliści doradzą, jaki będzie dla Państwa najlepszy.

jak wybrac materac

Co nowego na naszym blogu

Zobacz wszystkie
9 lutego 2024

Targi Mebli w Poznaniu 2024

Zapraszamy na stoisko SENACTIVE. Zaprezentujemy nowości i uchylimy rąbka tajemnicy. Czekamy na Ciebie.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Rozumiem