fbpx

Jak wybrać odpowiedni dla siebie materac

Czy szukamy materaca tylko dla siebie, czy też ma to być materac dla pary?

Spędzamy w łóżku blisko 1/3 swojego życia. Jedni dłużej, inni krócej. Zależy to od naszego trybu życia, wieku, tego w jakim momencie życiowym akurat się znajdujemy. W ciągu dnia pracujemy lub oddajemy się naszym pasjom. Spędzamy czas z rodziną, z bliskimi nam ludźmi lub zmagamy się z różnymi wyzwaniami samodzielnie.

Ale wieczorem – wieczorem poszukujemy odpoczynku i ukojenia. Niezależnie, czy czeka nas tylko kilka godzin snu, czy też możemy pospać do późna, liczymy na komfort, wygodę, słodki i relaksujący sen. A jeśli nawet nie od razu zaśniemy, jeśli najpierw poniosą nas zmysły i zapomnimy się w uniesieniach… wtedy równie ważny jest nasz komfort i wygoda. Czy nie tak? Bez skrzypienia, bez gniecenia, bez drętwienia i męczenia się w łóżku, zamiast odpoczynku. Za to przytulnie, wygodnie, zdrowo i zmysłowo dokładnie tak, jak powinno być nam w łóżku.

Czy jesteśmy alegrikami?

Jeśli tak, warto zwrócić uwagę na to, z czego zbudowany jest materac. Jeśli jesteśmy uczuleni na kokos, końskie włosie czy np. aloes nie wybierajmy materaca zawierającego takie właśnie składniki. W razie konieczności każdy z materacy mogą Państwo zamówić także w antyalergicznym pokrowcu z włókna poliestrowego.

Dodatkowo pokrycie każdego z materacy SenActive wykończone jest w systemie obróbki Purista, co zapewnia antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości wszystkich naszych pokrowców oraz zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

Jak twardy materac jest, dla mnie najwygodniejszy?

W zależności od naszej wagi i sylwetki różnie odczuwamy twardość materaca. Odpowiednią do naszych potrzeb twardością materaca będzie taka, przy której nie będziemy się w niego nadmiernie zapadali a jednocześnie spali wygodnie. Dlatego musi być ona dobierana indywidualnie. Dla Państwa wygody oraz możliwości lepszego dopasowania do potrzeb, każda ze stron materaca ma inną twardość. Jeżeli wbrew Państwa oczekiwaniom jedna ze stron okaże się zbyt twarda, druga będzie bardziej miękka i komfortowa.

Gorąco zapraszamy do osobistego przetestowania materacy SenActive w sklepie. Czujcie się Państwo swobodnie prosząc sprzedawcę o możliwość położenia się na materacu, aby sprawdzić go w takiej pozycji, jak podczas snu. Pamiętajmy, że właściwie testujemy materac, gdy na nim leżymy a nie siedzimy.

Czy śpimy raczej na brzuchu i plecach czy też na boku?

Gdy śpimy na wznak lub na brzuchu, ciężar naszego ciała rozkłada się równomiernie na cały materac. Spokojnie możemy wybrać wtedy materac 1 strefowy, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli jednak śpimy częściej na boku nasz nacisk na materac jest różny i dlatego warto szczególnie zadbać o właściwe wsparcie dla każdej części naszego ciała.

Materace 7-strefowe zapewniają nam lepsze dopasowanie do naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od upodobań co do pozycji podczas snu uznaje się za najlepszą dla anatomicznej budowy człowieka.

Co zrobić, gdy kupiony materac okazał się zbyt miękki lub zbyt twardy?

W naszej ofercie znajdą Państwo także materace nawierzchniowe, które pozwalają dodatkowo utwardzić lub zmiękczyć powierzchnie materacy.

W ten sposób mogą Państwo w prosty sposób w dowolnym momencie dopasować go do swoich potrzeb.

Czy mam odpowiedni stelaż?

Pamiętajcie Państwo, że decydując się na zakup materaca jednocześnie powinniście pamiętać o doborze odpowiedniego stelaża, który nie tylko znacznie wpływa na trwałość materaca ale również podnosi komfort snu. Na przykład dzięki zastosowaniu ruchomych stelaży SenActive możecie Państwo podnosić podnóżek czy podgłówek materaca samodzielnie dopasowując jego pochylenie do swoich upodobań.

Co nowego na naszym blogu

Zobacz wszystkie
15 października 2019

Promocja Luksusowa Kołdra PUFFINO

REGULAMIN PROMOCJI ”Luksusowa kołdra Puffino za 1zł„  TERMIN TRWANIA PROMOCJI – 10.10.2019r –  24.11.2019r. Lista produktów objętych promocją: Exclusive , Millenium , Sultan Plus, Lunar Plus    Warunki Promocji: Przeczytaj cały regulamin pobierz regulamin promocji. PROMOCJA…

18 kwietnia 2019

Promocja Wiosenna -20%

REGULAMIN PROMOCJI ”Wiosennej„ TERMIN TRWANIA PROMOCJI – 19.04.2019-17.06.2019 Warunki Promocji: Klient detaliczny otrzymuje rabat w wysokości  20% od sugerowanych cen detalicznych na zakup produktów objętych promocją. Lista produktów objętych promocją: EXCLUSIVE, MILLENIUM, ILLUSION, SULTAN PLUS, LUNAR…

12 marca 2019

Targi Mebli w Poznaniu 2019

Zapraszamy na stoisko SENACTIVE  12-15.03.2019 Poznań Pawilon 7A / Stoisko 13 Nowa technologia już niebawem, uchylimy rąbek tajemnicy na targach. Czekamy na Ciebie.  

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Rozumiem