fbpx

Jakie łóżko hotelowe wybrać?

Cena łóżka hotelowego

Cena łóżka hotelowego to jeden z czynników, który ma dla każdego obiektu duże znaczenie. Wyposażenie hotelu bądź pensjonatu to niemały wydatek. Rzeczy, które są niezbędne jest naprawdę wiele. W dzisiejszych czasach nie wystarczy wyposażyć pokój w łóżko oraz szafę, konieczne jest zadbanie o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Odpowiednio dopasowane dodatki i elementy dekoracyjne muszą do siebie pasować. Duże znaczenie zyskuje wygląd pomieszczenia, które powinno być wygodne, przytulne i dawać poczucie komfortu gościom hotelowym. Jednak w dalszym ciągu najważniejszym elementem jest łóżko, bowiem hotel to miejsce, w którym goście mają przede wszystkim wypocząć.

Wybierając łóżko do pokoju hotelowego nie warto kierować się wyłącznie ceną. Należy pamiętać, że jest to mebel, z którego korzystać będą goście. Dlatego też wybierając odpowiedni produkt warto skupić się nie tylko na jego cenie czy wyglądzie, ale przede wszystkim na wygodzie przyszłego klienta oraz trwałości. Kwestia ceny łóżka dla hotelu powinna zostać rozważona indywidualnie przez właściciela lub menedżera, który wie, jakim budżetem dysponuje, w związku z czym może wybrać modele, znajdujące się w zakresie możliwości finansowych. Ponadto często łóżka hotelowe, w tym także pułap cenowy, zależą od ilości gwiazdek posiadanych przez dany obiekt. Hotele 4 czy 5 gwiazdkowe na pewno muszą zainwestować w inne meble, w tym łóżka, niż pensjonaty bądź hotele 2 lub 3 gwiazdkowe.

Cena łóżek hotelowych

Wygoda użytkowania i wysoka jakość

Najważniejszą cechą łóżek hotelowych, której nie można pominąć jest wygoda użytkowania. Wybierając odpowiedni model należy pamiętać, że korzystać z niego będą goście hotelowi. Od tego, czy będą oni zadowoleni z noclegu, czy nie zależy w dużym stopniu reputacja oraz renoma obiektu. Gdy nocleg spełni oczekiwania klientów, wówczas hotel może liczyć na pozytywną opinię oraz polecenie kolejnym użytkownikom.

Łóżka hotelowe, aby były wygodne muszą być również solidne. Kwestia nie jest ważna wyłącznie w kontekście zadowolenia gościa, chociaż oczywiście jest to priorytet dla każdego właściciela hotelu. Najlepszym wyborem są łóżka cechujące się stabilną i wytrzymałą konstrukcją oraz materiałami nie tylko doskonałymi jakościowo, ale także odpornymi na zabrudzenia.

producent lozek hotelowych

Odpowiedni wygląd

Poza wygodą, wybierając łóżka hotelowe należy także zwrócić uwagę również na wygląd kupowanego produktu. Warto zwrócić uwagę, by było ono dopasowane do ogólnego wystroju wnętrza. Co ważne, do urządzania obiektu warto podejść w sposób kompleksowy, tak dobierając poszczególne meble oraz dodatki w pokojach, jadalni, korytarzach, aby stanowiły one jedność, dając poczucie harmonii, sprawiając, że wnętrza stają się przytulne i wyjątkowe.

Wybierając łóżka warto zwrócić uwagę na ich uniwersalny wygląd. Dostępne modele łóżek od Senactive, są nie tylko funkcjonalne, ale istnieje możliwość wyboru wariantu kolorystycznego, dzięki czemu mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji konkretnego klienta.

Łóżka dla hotelu

Funkcjonalność łóżek hotelowych

Bardzo ważną kwestią jest również funkcjonalność wybranych łóżek hotelowych. Jest to cecha, którą rozpatrywać można zarówno przez pryzmat gości hotelowych, wówczas jest ona utożsamiana z wygodą użytkowania, ale równie ważna jest funkcjonalność w kontekście utrzymania czystości w pomieszczeniu, odpowiedniego wykończenia łóżka, którego jakość gwarantuje możliwość długotrwałego użytkowania. Jest to bardzo istotne, ponieważ mebli hotelowych nie wymienia się często. Dlatego tak ważne jest, aby były one doskonale wykończone.

Co ważne, w aspekcie funkcjonalności należy zwrócić uwagę również na materace. W przypadku hoteli, jak też pensjonatów, najlepiej zdecydować się na produkty dobrej jakości, ale jednocześnie rozważyć zastosowanie specjalnych nakładek czy pokrowców, które pozwolą utrzymać łóżka w doskonałym stanie. Tego typu rozwiązanie umożliwia utrzymanie odpowiednich warunków higienicznych, a w przypadku ciężkich do usunięcia zabrudzeń czy uszkodzeń, dużo łatwiej jest wymienić zewnętrzną nakładkę, niż cały materac. Ponadto, wymiana materaca jest bardziej kosztowna niż pokrowca.

lozka dla hoteli senactive

Typy łóżek dla hoteli

Warto wspomnieć, że w pokojach hotelowych występują różne typy łóżek, wśród których najczęściej wymieniane są łóżka jednoosobowe, łóżka podwójne, zwane w branży także double bed, a także queen size oraz king size. Dwa ostatnie warianty to specjalna modyfikacja łóżek podwójnych, które różnią się od podstawowej wersji rozmiarem materaca. W przypadku wariantu queen size powierzchnia spania to materac o wielkości około 150-160 cm oraz długości 203 cm, natomiast king size posiada materac o szerokości około 200-203 cm oraz długości 210 cm.

Dużą popularnością wśród właścicieli hoteli cieszą się łóżka hotelowe, które mogą funkcjonować zarówno jako jedno duże, podwójne łóżko, jak też, jeśli zachodzi taka potrzeba, jako pojedyncze, ponieważ można rozdzielić je na dwa osobne łóżka. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i korzystne z punktu widzenia zarządzania hotelem, ponieważ pozwala dopasować każdy pokój do potrzeb każdej rezerwacji. Ograniczeniem może być wyłącznie wielkość pokoju i jego umeblowanie, które nie zawsze jest przystosowane do modyfikacji ustawień łóżek.

Łóżka dla hoteli producenta Senactive zostały stworzone w taki sposób, że ich ustawienie może zostać szybko i łatwo modyfikowane. W skład każdego zestawu wchodzą boxy oraz materace. Rozłożenie zestawu na dwa pojedyncze łóżka możliwe jest dzięki zastosowaniu dwóch, możliwych do szybkiego połączenia i rozłączenia podstaw łóżka oraz osobnych materacy. Aby rozwiązanie było wygodne dla użytkowników boxy posiadają możliwość połączenia, a materace wyposażone zostały w dodatkowy zamek, pozwalający na ich szybkie połączenie. Suwak umocowany został wzdłuż długości materacy, co zapewnia wytrzymałość oraz komfort użytkowania.

lozka i materacy dla hoteli

Optymalne łóżko dla hotelu

Wybierając łóżka dla hotelu lub pensjonatu należy zatem wziąć pod uwagę wiele czynników, co sprawia, że nie jest to łatwe zadanie. Wygoda klienta, który zarezerwował pokój, jest najważniejszym czynnikiem. Zadowolenie gościa powinno stanowić priorytet, ponieważ można przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że zadowolony klient poleci obiekt kolejnym gościom. W dzisiejszych czasach dobra opinia jest kluczem do sukcesu.

Warto pamiętać, że w przypadku łóżek dwuosobowych goście mogą nie być zadowoleni, jeśli będzie ono wyposażone w dwa osobne materace. Takie rozwiązanie często jest po prostu niewygodne, ze względu na łączenie materacy, jednak wybierając łóżko hotelowe z materacem od Senactive problem ten może zostać w prosty sposób rozwiązany. Pokrowiec materacy jest skonstruowany w taki sposób, by można było oba materace szybko i sprawnie połączyć, dzięki czemu stanowią jeden duży, wspólny materac. W kwestii materaca koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego jakość, ale także twardość.

Sprawdź ofertę naszych łóżek hotelowych

Łóżka hotelowe Senactive

Co nowego na naszym blogu

Zobacz wszystkie
13 czerwca 2021

Jak wybrać odpowiedni materac

Dla organizmu człowieka bardzo ważna jest regeneracja i odpoczynek. Jednak aby cel ten został osiągnięty łóżko, a przede wszystkim znajdujący się na nim materac muszą być wygodne. Sen zajmuje człowiekowi około ⅓ życia, dlatego warto…

19 maja 2021

Odetchnij z ulgą letnimi cenami – 20%

Produkty z linii FreshFlow w komfortowej cenie. Materace oraz poduszki z kolekcji tanie o 20%. Weź głęboki oddech i oddaj się głębokiemu snu.

19 lutego 2021

Odetchnij z ulgą – 20%

Produkty z linii FreshFlow w komfortowej cenie. Materace oraz poduszki z kolekcji tanie o 20%. Weź głęboki oddech i oddaj się głębokiemu snu.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Rozumiem